O nas

Restauracja Jakubówka

Restauracja Jakubówka powstała z marzeń…..

Działalność gastronomiczno-hotelowa sięga 2001 roku wtedy to Jakubówka działała jako dom wycieczkowo-wczasowy, gdzie organizowane były kilkudniowe pobyty grup młodzieży szkolnej jak i turnusy wczasów. Sala konsumpcyjna wówczas w formie typowej stołówki serwowała jednorodne posiłki dla grup.

2008 rok to przełom w formie świadczenia usług gastronomicznych. Od tego Czasu Jakubówka to restauracja wyspecjalizowana w serwowaniu prawdziwych placków ziemniaczanych aż na 15 sposobów.

Pomysł zaczerpnęliśmy z faktu rzadkiego spożywania placków w domach (pracochłonność, zapachy podczas smażenia itp…), poza tym w Szczawnicy w Jakubówce można zjeść typowe dania kuchni polskiej, smażone, pieczone, duszone, gotowane, lekkostrawne i z dodatkami produktów regionalnych.

 

Polecamy nasze usługi ponieważ robimy to z pasją i wielką przyjemnością, bo świeże gotowanie to radość na talerzu.

Wszystkie dania z naszej karty przygotowujemy na bieżąco na zamówienie klienta.

W ofercie między innymi dania ze schabu (smażone, duszone) dania z drobiu, placki ziemniaczane z różnymi dodatkami w tym z regionalnymi serami, dania jarskie, naleśniki, pierogi, golonka po Bawarsku w piwie, żeberka wieprzowe pieczone we własnym sosie, pyszne domowe ciasto, kawa z prawdziwego włoskiego ekspresu, piwo regionalne Pienińskie – ważone w regionalnym Browarze Cystersów w Szczyrzycu/k Limanowej.

Jakubówka oferuje również śniadania w formie zestawów śniadaniowych do wyboru przez gości w różnym układzie i doskonałe domowe racuchy drożdżowe z jabłkami.

Co jakiś czas zmieniamy pozycje w menu by urozmaicić naszą dla Was ofertę. Smacznie i z uśmiechem zapraszamy do stołu – będzie miło Was gościć.